054-788-9950

התקשר עכשיו!

דף הבית » משאבת דישון

משאבת דישון

משאבת דישון ממלאת תפקיד מרכזי בחקלאות המודרנית ובתהליכים תעשייתיים שונים על ידי הזרקת כמות מדויקת של חומר דישון לקו מים פעיל. טכנולוגיה זו מבטיחה שבכל יחידת מים שעוברת במערכת, מעורבב אחוז מסוים של דשן או חומרים אחרים, מה שמסייע במתן דשן באופן יעיל ועקבי. למשל, מרבית מערכות הדישון בישראל משתמשות במשאבת דשן של 2.5%, כלומר על כל מטר מעוקב (1,000 ליטר) מים, משולבים בקו 25 ליטר דשן. שיטת דישון מדויקת זו לא רק יעילה לגידול מוצלח יותר של צמחים, אלא גם מבטיחה ניצול אופטימלי של משאבים, הפחתת פסולת ושיפור הקיימות במערכות החקלאיות השונות.

מעבר מהיר אל

משאבות הדישון אינן מתאימות לגידולי דישון בלבד. ניתן להתאים משאבות אלו לטיפול בחומרים שונים, לרבות חומרים אגרסיביים יותר, בתנאי שהן בנויות מחומרים תואמים היכולים לעמוד בתכונות הנוזל בשימוש. יכולת הסתגלות זו הופכת את משאבות הדשן לכלי הכרחי במגוון רחב של יישומים, מחקלאות ועד תהליכי ייצור תעשייתיים שבהם יש לערבב חומרים כמו שמנים, סבונים וחומרי ניקוי במים. המפתח ליישום מוצלח טמון בבחירת המשאבה הנכונה, שתוכננה לעמוד בדרישות הספציפיות של החומר, תוך הבטחת יעילות ואמינות בכל שימוש.

 

השוק מציע שפע של משאבות מינון, הנותנות מענה לצרכים ויישומים מגוונים. הבחירה בין משאבה הידראולית או חשמלית תלויה במספר גורמים, לרבות סוג החומר להזרקה, לחץ קו המים הקיים והדרישות הספציפיות של היישום. בעוד משאבות הידראוליות ממנפות את הלחץ של קו המים לפעולה, משאבות חשמליות דורשות מקור כוח חיצוני כדי ליצור את הלחץ הדרוש להזרקת חומר. לשני הסוגים יש את היתרונות שלהם, אבל משאבות הידראוליות פופולריות במיוחד בישראל בשל עלות מול תועלת, תחזוקה נמוכה וקלות השימוש שלהן, מה שהופך אותן לבחירה מועדפת עבור רבים.

משאבת דישון

משאבת דישון תפן

משאבת דישון תפן בולטת בשוק באמינותה וביעילותה ביישומים חקלאיים. עוצבה להשתלב בצורה מוצלחת עם מערכות ההשקיה הקיימות, משאבה זו נותנת מינון מדויק של דשן לקו המים, ומבטיחה שהגידולים מקבלים את רמות התזונה האופטימליות לצמיחה. דיוק זה לא רק משפר את התפוקה והאיכות של היבול, אלא גם תורם לשימור מים ודשנים, תוך התאמה עם שיטות חקלאות בנות קיימא. עיצוב המשאבה מתאים למגוון רחב של דשנים, מצורות נוזליות ועד מסיסות במים, ומציע גמישות לחקלאים בבחירת חומרי הדישון שלהם.

משאבת תפן נבנתה כדי לעמוד בפני הקשיים של שימוש חקלאי, וכוללת חומרים עמידים בפני קורוזיה ובלאי. קלות ההתקנה והתפעול שלה הופכת אותה לנגישה לחקלאים בכל רמות המיומנות, ממגדלים בקנה מידה קטן ועד למפעלים חקלאיים גדולים. מעבר לכך, יכולת ההתאמה של משאבת תפן למערכות השקיה שונות, כולל מערכי טפטוף ומתזים, מדגישה את הרבגוניות שלה, מה שהופך אותה לכלי בעל ערך בחקלאות המודרנית של היום.

עם תמיכת לקוחות וסיוע טכני זמין, המשתמשים במשאבת הדישון תפן יכולים להיעזר בסיוע של מומחים להדרכה על השימוש במכשיר, כולל הגדרה, תפעול ותחזוקה. תמיכה מקיפה זו מבטיחה שהמשאבה תמשיך לפעול ביעילות לאורך חייה, למקסם את ההחזר על ההשקעה לחקלאים ולתרום להצלחת העשייה החקלאית שלהם.

משאבת דישון תפן

משאבת דישון חשמלית

משאבת דשן חשמלית מייצגת פתרון מתקדם טכנולוגית לדישון מדויק ומבוקר. שלא כמו אלו ההידראוליות, משאבות חשמליות משתמשות באנרגיה חשמלית כדי להחדיר דשן ישירות למערכת המים, מה שמאפשר שליטה רבה יותר על התהליך. יכולת זו מועילה במיוחד בתרחישים שבהם לחץ קו המים הקיים אינו מספיק עבור משאבות הידראוליות או כאשר נדרשת דרגת דיוק גבוהה יותר במינון. משאבות חשמליות הן אידיאליות עבור חממות ומערכות חקלאות בסביבה מבוקרת אחרות, שבהן דיוק ועקביות באספקת חומרים מזינים הם בעלי חשיבות עליונה.

השימוש במשאבות דישון חשמליות מאפשר אוטומציה של תהליך הדישון, הפחתת דרישות העבודה והגברת היעילות התפעולית. עם תכונות כמו קצבי זרימה מתכווננים ולוחות זמנים ניתנים לתכנות של מינון, משאבות חשמליות מאפשרות לחקלאים להתאים את משטר הדישון לצרכים הספציפיים של הגידולים שלהם, תוך אופטימיזציה של ספיגת חומרי הזנה ומניעת בזבוז. בנוסף, השילוב של משאבות חשמליות במערכות חקלאות חכמות מאפשר ניטור וניהול בזמן אמת של תהליך הדישון, ומשפר עוד יותר את האפקטיביות של שיטות חקלאות.

למרות ההשקעה הראשונית והעלויות התפעוליות הגבוהות יותר הכרוכות במשאבות דשן חשמליות, היתרונות שלהן במונחים של דיוק, בקרה ושילוב פוטנציאלי עם טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות הופכים אותן לאפשרות ריאלית עבור לא מעט חקלאים.

משאבת דישון חשמלית

משאבת דישון לגינה

לחובבי גינון ובעלי בתים המעוניינים לשמור על גינה פורחת ויפה, משאבת דשן לגינה מציעה פתרון נוח ויעיל. משאבות אלו מתוכננות לעבוד עם מערכות השקיה קטנות יותר, כמו ממטרות או טפטפות, מה שמאפשר דרך פשוטה לספק חומרי הזנה ישירות לאזורי השורשים של הצמחים. בין אם מגדלים גינת ירק, ערוגות פרחים או מעוניינים באזורים ירוקים פורחים ומעוצבים, משאבת דשן לגינה מבטיחה שכל הצמחים מקבלים את הכמות הנכונה של חומרים מזינים בזמן הנכון, מה שמאפשר צמיחה ופריחה.

העיצוב הקומפקטי והידידותי למשתמש של משאבות דשן לגינה הופך אותן לנגישות לגננים בכל הרמות, ממתחילים ועד גננים ותיקים. על ידי אוטומציה של תהליך הדישון, משאבות אלו חוסכות זמן ומאמץ, ומאפשרות לגננים הביתיים להתמקד בהיבטים אחרים של הטיפול בגינה. עם היכולת להתאים את קצבי המינון ולוחות הזמנים, אפשר להתאים אישית את אספקת החומרים המזינים כדי לענות על הצרכים הספציפיים של הצמחים, ולשפר את הנראות של הגינה ובריאות הצמחים עצמם במינימום מאמץ.

התשובה היא בהחלט כן, צריך להתאים את המשאבה לסוג החומר אותו אנו רוצים להחדיר לקו, ישנם חומרים יותר "אגרסיביים" והמשאבה צריכה להיות בנויה מחומרים שיעמדו בדרישות הנוזל בו אנו רוצים להשתמש.

ישנן אופציות רבות למשאבות לחומרים שונים מכל הסוגים.

קיימות שתי אופציות עיקריות למשאבות מינון והן ע"י משאבות הידראוליות או ע"י משאבות חשמליות.

המשאבות מותאמות לפי סוג החומר אותם הנכם מעוניינים לשלב בקו המים שלכם.

רוב האנשים משתמשים בהם לערבוב דשן במערכות השקיה לסוגיהן.

אך קיים שוק רחב של עסקים המשתמשים בהן על מנת לערבב חומרים כגון שמנים/סבונים/ חומרי ניקוי ביחד עם מים בתהליכי הייצור של המוצרים או המכונות שלהם.

לייעוץ והכוונה בסוג המשאבה שמתאימה לצרכים שלכם אתם מוזמנים להיכנס ל"צור קשר" ולהתייעץ עם המומחים שלנו.

משאבה הידראולית מחוברת ישירות על קו המים והיא משתמשת באנרגיה(לחץ) של המים על מנת ליצור יניקה ממיכל דשן הנמצא מתחתיה, בצורה זו היא מוסיפה דשן או כל חומר רצוי אחר למערכת המים.

לאומת זאת, משאבה חשמלית היא משאבה המשתמשת בחשמל(לרוב ב220 וולט), לייצור לחץ גדול יותר מהלחץ  הקיים בקו המים שלנו, וזאת בשביל ל"הזריק" את הדשן ישירות למערכת המים.

הרוב המוחלט בארץ משתמש במשאבות הידראוליות, וזאת מכיוון שהן יחסית זולות, לא דורשות אחזקה שוטפת, אין צורך בחיבור חשמל (נוח יותר וחסכוני באנרגיה), טיפול וחלקים קיימים בשפע ובזול, וקיימות הרבה אופציות לסוגי משאבות המותאמות לאנשים בעלי צרכים שונים.

אנו ממליצים באופן חד משמעי על משאבות הידראוליות!

לרשותנו שתי אופציות לתיקון משאבות הידראוליות:

  • תוכלו לפרק את המשאבה ולהביא אותה אלינו למעבדה לבדיקה והצעת מחיר לתיקון על המקום(בתיאום מראש).
  • לתאם ביקור של טכנאי מטעמנו לתיקון אצלכם בבית ללא פירוק המערכת הקיימת.

 

אנו מתקנים את כל סוגי המשאבות ההידראוליות הקיימות בשוק!

*אפשר לשלוח תמונה בוואטצאפ לקבלת הצעת מחיר לשתי האופציות.

* בדיקה בלבד אצלנו במעבדה וקבלת הצעת מחיר(ללא תיקון) בחינם!!!

לרשות לקוחותינו בכל שאלה וייעוץ עומד האגרונום גיל רוזנברג, מומחה להשקיה ובעל ניסיון רחב מאוד!!

מבצעים למשאבות דשן!!!!

מחירים ומבצעים אצל אגרונום גיל רוזנברג:

  • בדיקה + תיקון במעבדה – 200 ₪ בלבד! (לא כולל חלקים במידת הצורך).
  • משאבה מחודשת 1 על 1 (2.5%) – 400 ₪ בלבד!! (מותנה בהחזרת משאבה ישנה).
  • משאבת תפן חדשה!!(2.5%) כולל אחריות לשנה ישירות אצלנו במעבדה – 850 ₪ בלבד!
  • מז"ח מחודש (אל- חוזר הנדרש לפני משאבה) + משאבה מחודשת 600 ₪ בלבד!!
  • התקנה אצל הלקוח כולל חלקים ועבודה באזור גוש דן – 350 ₪ בלבד!!!

*כל המחירים אינם כוללים מע"מ.