054-788-9950

התקשר עכשיו!

דף הבית » מזחים » החלפת המז"ח בתחנת הרכבת היובל אשדוד

החלפת המז"ח בתחנת הרכבת היובל אשדוד עבור רכבת ישראל

בפברואר השנה המז"ח החל לנזול. תחילה נזל לאט והיה טפטוף מעצבן, אח"כ התחזק והפך לנזילה של ממש כמו ברז פתוח.

תחנת רכבת מיון היובל אשדוד היא תחנת מטענים, שבה רכבות מטען כבדות חולפות פה ושם. לכל אורך המסילה בנו מערכת כיבוי אש והפרידו אותה מימי השתייה באמצעות מז"ח ענק של 8 צול. התחנה גובלת בשדות ובמסילות ברזל לכל הכיוונים.

כשהחל לנזול ניסינו לטפל בזה, אך מדובר במז"ח 8 צול, כבד מאוד במשקל של כמעט 200 קילו. כל חלק בו קשה, שוקל הרבה, ולכן הייתה שם עבודה מסיבית מאוד. ראשית ביצענו בדיקת מזח ופירקנו את המז"ח. מצאנו בעיה באל חוזר ראשון, ניקינו וניסינו להזמין חלק חליפי. אלה שאז התברר שהיבואן לא מביא חלפים למז"ח הזה והוא למעשה בלי אבא בישראל.

המז"ח המשיך לטפטף בעצבנות ואנשי הרכבת פותחים קריאות חדשות לבקרים לתיקונים בו. הגעתי למז"ח ופירקתי גם את שסתום הפריקה, הדיאפרגמה הייתה קרועה, הכל היה מלא אבנים. ניקינו ושוב אין להשיג דיאפרגמה כזאת בישראל.

ככה עמד המז"ח מטפטף מספר חודשים והצמחייה סביבו גדלה בטירוף, כי יש להם מים חופשי. כל סביבתו גידלה ירוקת ואפשר היה להחליק עליה. צרה צרורה שבסופה הוחלט להחליפו.

30 שנה אני עובד במז"חים, כבר ראיתי הכל, פירקתי כל מז"ח אפשרי, התקנתי כל מז"ח שקיים בשוק, כזה מפלצת לא יצא לי להחליף. 6 אנשים לא יוכלו להרימו לקו, אז מה עושים? מוותרים? מה פתאום. לא אנחנו!!!

כשראו אנשי הרכבת את גודלו של המז"ח גם הם נחרדו. הם עצרו הכל ודרשו מאיתנו סקר בטיחות מיוחד. מנהל הבטיחות של הרכבת נכנס לתמונה וטען שללא אישור בטיחות מיוחד לא ניתן לבצע. היה צריך כרטיסי אס טי סי או משהו כזה. בסוף נאלצנו לקחת יועץ בטיחות שהכין עבורנו את הסקר. ישבנו עם הרכבת, הראינו שאנחנו מכירים את נהלי הבטיחות אך שוב נדחתה העבודה.

הזמנו מז"ח כזה בדיוק, כדי להחליפו ללא שינוי צנרת, אחד על אחד. אבל גם זה לא נמצא במלאי בישראל. אז חכינו מס' חודשים ועדיין כלום. כל חודש אני מתנצל בפני אנשי הרכבת שהמז"ח עדיין לא הגיע.

לפני שבועיים התבשרתי שמז"ח כזה הגיע לישראל ונציג היבואן אמר לי לבוא לקחת אותו.
מייד העמסתי את העגלה ונסעתי לקחת לפני שמישהו אחר יחטוף אותו. העמיסו לי אותו על העגלה עם מלגזה, הוא תפס חצי עגלה והיה ענק. העמדתי אותו בחניון התחנה והמתנתי לעזרה של קבלן עם מנוף או טרקטור.

יום שישי האחרון עמיר עזריה, גוזם שעובד איתנו, הודיע לי שהוא פנוי ויכול לעשות את העבודה איתי. מייד תיאמתי הכל ויצאנו למבצע. יום שישי 18.3.23 שמונה בבוקר, המז"ח פורק. הפירוק הלך חלק ומהר, הוא נתלה על הטרקטור ויצא ממקומו חלק. אבל ההכנסה של החדש במקומו לא הלך בצורה חלקה. היה צריך לדחוף ולהכות בפטיש. בעמל רב ובעדינות בניסיון לא לשבור כלום, הצליח המבצע. התמונות הועברו, בא לציון גואל.

אני רשמתי ברקורד שלי הצלחה נוספת, אני כעת מוסמך 8 צול!

בברכה,

גיל רוזנברג, אגרונום בכיר