054-788-9950

התקשר עכשיו!

דף הבית » מזחים » בדיקת מזח

בדיקת מזח

בדיקת מזח הינה פעולה נחוצה עבור מערכת המים.

מערכת המים שמשרתת אותנו במבני מגורים, מבנים תעשייתיים ובמוסדות ובעצם בכל מבנה שהוא, הינה מערכת מתקדמת שמורכבת מרכיבים שונים.

המערכת על כל הרכיבים שלה חותרת לענות על הצרכים של המשתמשים במבנה. כולל אספקת מים נקיים לשימוש ופינוי של המים המזוהמים לאחר השימוש. אחד הרכיבים המשמעותיים שנועדו להגן על ניקיון המים מכונה מזח או מזחים.

תוכן עניינים

מהו מזח?

למעשה מדובר בראשי תיבות של המילים: מונע זרימה חוזרת.

כאשר צנרת המים מפנה את המים המזוהמים לאחר תום השימוש, עלולה להתרחש תנועה לא רצויה של המים המזוהמים שחוזרים שוב אל מערכת המים. כמובן שתופעה כזו עלולה להיות חמורה מאוד ולסכן את בריאות המשתמשים במערכת המים.

לפיכך חלה חובה להתקין בצנרת המים מונע זרימה חוזרת – מז"ח.

המזח ממלא תפקיד חשוב מאוד במניעה של זרימה חוזרת של המים שיצאו מאזור המבנה אליו חזרה, והוא מבטיח כי המים המשומשים מובלים ליעדם. למכון טיהור מי שפכים או לכל יעד שהוקצה עבורם.

מעבר להתקנה הראשונית של המזח חשוב לדעת כי בדומה לכל מערכת, רכיב או אביזר, גם מזח עלול להתקלקל ולצאת מכלל שימוש. הוא עלול שלא למלא את התפקיד שלו כנדרש, מה שיאפשר חזרה של מים מזוהמים לצנרת המים הנקיים.

תופעה בלתי רצויה שיש לעשות כל שניתן כדי למנוע אותה. כאן אנו נתקלים בצורך להזמין חברה מקצועית שמציעה שירותי בדיקת מזח.

בדיקת מזח

למה חשוב לעשות בדיקת מזחים?

כולנו רוצים להיות בטוחים שבכוס שמילאנו אין רכיבים בלתי רצויים, זו התשובה לשאלה למה חשוב לעשות בדיקת מזחים?

כדי למנוע מצב בו המים חוזרים לצנרת המים השימושית צריך לבצע אחת לתקופה כיול של המז"ח. פעולה זו תתבצע על ידי חברה מקצועית ומורשית בתחום המים. בנוסף תנפיק חברת הבדיקה גם תעודה המאשרת כי המזח המותקן בשטח המבנה תקין וממלא את תפקידו כנדרש.

מה שאומר שאין חזרה של מים לאחר השימוש, אלא המים המשומשים מפונים מהשטח באופן יעיל.

אך מעבר לצורך המובן והבסיסי הזה, חשוב לציין כי משרד הבריאות דורש לבצע בדיקה זו בכל מבנה לקראת אכלוס, זאת כתנאי לקבלת טופס 4. תנאי זה מפורט בחוק והוא מבטיח כי לפני שקוני דירה או נכס מקבלים מפתח של הנכס אותו הם רכשו, מתבצעות בדיקות שונות וביניהן גם בדיקת מזח.

אז אם המבנה קיבל טופס 4 ואתם מתקדמים לקראת אכלוס, תוכלו להיות בטוחים כי בוצעה בדיקת מזח וכי אין סיבה לחשוש מתנועה חוזרת של מים שכבר השתמשו בהם.

חשוב להבין כי ניקיון המים הוא לא רק עניין של איסטניסטיות או של טעם.

מדובר על נושא בריאותי ובטיחותי מובהק!

אמנם יש לא מעט אנשים בקרב האוכלוסייה שלוגמת רק ממים מסוננים או כאלו שנשאבו ממעיינות או מקורות טבעיים אחרים. אך כאן הנושא הוא הכרחי ובסיסי לחלוטין.

למה חשוב לעשות בדיקת מזחים?

איך לבחור בודק מזחים?

מתלבטים איך לבחור בודק מזחים? לא יודעים אל מי לפנות?

אכן, שאלה חשובה שצריך לברר עליה היטב, כדי להיות בטוחים שהזמנתם בודק מקצועי ואחראי שמבצע את הבדיקה כנדרש.

יש מספר פרמטרים שקשורים לעניין בחירת בודק מזחים:

  • בודקים מוסמכים – חשוב לוודא מול החברה כי הבודקים שלה מוסמכים לבצע בדיקת מזח.

ההסמכה כוללת לימודים והיכרות עם מערכת המים כמו גם עם סוגים שונים של מונעי זרימה חוזרת.

  • חברה מורשית – על החברה להיות מורשית לבצע את הבדיקה המדוברת. זאת כי עם תום הבדיקה על החברה להנפיק דו"ח בדיקה אותו יש להציג לעיתים מול משרד הבריאות. כדי שהמסמך יהיה קביל החברה צריכה להיות מוכרת ומורשית לבצע את הבדיקה הספציפית הזו.
  • אמינות – וודאו כי אתם בוחרים חברה אמינה. כך שתהיו רגועים בדבר השירות שאתם מקבלים ותוכלו לסמוך על הנאמר לכם.
  • עמידה בזמנים – וודאו כי החברה אליה אתם פונים עומדת בלוח הזמנים, וכי היא עתידה להתייצב בשטח במועד שסיכמתם ללא עיכובים מוגזמים.

במקרים רבים כדאי לברר אצל מכרים או ידידים על בודק מזח. כאשר תקבלו חוות דעת חיובית על חברה, תוכלו לדעת בוודאות אל מי לפנות לצורך ביצוע הבדיקה, וחשוב עוד יותר – אל מי לא לפנות. המלצה מאדם שאינו בעל אינטרסים מקדמת אתכם במידה רבה.

היא מאפשרת לכם לבחור את נותן השירות או את איש המקצוע המומלץ והרצוי בלי ליפול על כאלו שתתחרטו על שהכרתם אותם.

איך לבחור בודק מזחים?

בודק מזח מקצועי

מבררים על בודק מזח מקצועי?

צריכים לערוך בדיקה לקראת אכלוס? מעוניינים לקבל אישור ממשרד הבריאות לגבי תקינות מונע החזרה?

חשוב מאוד לערוך סקר שוק ולהכיר את בודקי המזח המציעים שירותים באזור המגורים שלכם, לשמוע על השירותים שהם מציעים ועל המענה שהם יכולים לספק לכם. כמו כן חשוב לברר על המחירון של בודקי המזח ועל שירותי התיקונים וההתקנות שהם מציעים.

מידע זה יסייע לכם בבחירת בודק מזח מקצועי שיערוך בדיקה יסודית ומקיפה אשר תכלול גם מתן דיווח רשמי, מה שיבטיח לכם התנהלות נאותה מול משרד הבריאות וכן ימנע מצבים בלתי רצויים של חזרת מים משומשים לצנרת המים.

רוזנברג איכות חיים זו החברה המומלצת שמציעה שירותי בדיקת מזח. אצלנו תהיו בטוחים שהבדיקה נעשית בהתאם לדרישות התקנים ותקבלו דוחות ברורים וקבילים. כך תוכלו להבטיח כי מערכת המים שלכם אינה מחזירה מים משומשים ונמנעת זרימה חוזרת של המים לאחר השימוש. הידע המקצועי שלנו לצד הוותק הרב שצברנו והלקוחות המרוצים שלנו – אלו הסיבות לפנות אלינו לצורך בדיקת מזח!